antybakteryjny żel do rąk

Żel antybakteryjny do rąk – jaki wybrać?

by ,

Wiele osób, szczególnie w dzisiejszych czasach, niezwykle dba o zdrowie, starając się zapobiegać rozmaitym chorobom. Ponieważ jednym z najważniejszych elementów profilaktyki jest higiena, w tym czystość rąk, warto zaopatrzyć się w dobry żel antybakteryjny do dezynfekcji rąk. Jaki produkt jednak wybrać?

Żele antybakteryjne do rąk – szeroki wybór

Żel antybakteryjny do dezynfekcji rąk to obowiązkowy element w podróży, a mnogość tego rodzaju produktów może wprowadzać zamieszanie.

Dość popularnym rodzajem żelów są takie, które zawierają alkohol, i to bardzo wysokie jego stężenie. Chociaż takie żele antybakteryjne do dezynfekcji rąk są wysoce skuteczne, nie każdy może ich używać. U osób z wrażliwą skórą po ich użyciu mogą pojawić się nawet rany i owrzodzenia, a u innych skóra rąk będzie podrażniona i sucha. Chociaż niektóre takie żele zawierają dodatkowe substancje, które mają łagodzić te objawy, natury nie da się oszukać i produkty takie nie będą obojętne dla skóry dłoni.

Na rynku dostępne są jednak inne produkty, które doskonale sprawdzą się jako żele antybakteryjne do torebki, nie zagrażając zdrowiu dłoni. Mowa tutaj między innymi o naturalnych żelach, które zawierają między innymi sok z aloesu i olejki eteryczne. Skuteczność olejków eterycznych jest równie wysoka jak skuteczność spirytusu, a często bywa i wyższa. Do tego żele takie nie wywołują przykrych efektów ubocznych i nie ma do ich stosowania w zasadzie przeciwwskazań, jednak powinny ich unikać kobiety w ciąży, a jeżeli już chcą ich użyć, należy to robić po poradzie lekarskiej.

Żele antybakteryjne do torebki – jakie pojemności?

Wśród żelów antybakteryjnych do dezynfekcji rąk znaleźć można zarówno takie, które dostępne są w butelkach o większej pojemności i nadają się do zastosowania w domu i w miejscu pracy, jak i takie, które zmieszczą się do torebki.

Nawet żel antybakteryjny do rąk, który umieszcza się w torebce, może występować w wersji w większej buteleczce, a także w tych bardzo małych, które porównywalne są pod tym względem do lakieru do paznokci.

Chociaż najmniejsze żele są bardzo poręczne i zmieścić je można i w kieszeni, nie zawsze są one ekonomiczne i zdarza się, że za butelkę o znacznie większej pojemności płaci się niewiele więcej niż za buteleczki najmniejsze. Trzeba pamiętać o tym, że niektóre żele są bardziej wydajne od innych, dlatego też przed dokonaniem wyboru powinno się zapoznać z informacjami o tym, na ile aplikacji żelu buteleczka powinna wystarczyć.