Jak prawidłowo nakładać podkład?

by ,

Dobry i prawidłowo dobrany do rodzaju i koloru skóry podkład to dopiero połowa sukcesu. Prawdziwą sztuką jest nałożyć podkład w taki sposób, aby spełniał swoje zadanie i jednocześnie pozostał niezauważalny dla otoczenia oraz nie odznaczał się na linii między twarzą a szyją. Jak prawidłowo nałożyć podkład? Do nauki wykorzystujemy podkłady Revlon.

Nakładanie palcami

podkład Revlon ColorstayNakładanie podkładu palcami to najpopularniejszy sposób na wykonanie makijażu. Warto jednak pamiętać o odpowiedniej kolejności i kierunkach. Kilka kropli podkładu, na przykład Revlon Colorstay, nałóż na czoło, policzki, nos i brodę. Zacznij od nosa i rozcieraj podkład od środka twarzy, kierując się w stronę szyi. Musisz zrobić to szybko, ponieważ podkład gęstnieje w zaledwie kilka chwil i trudniej go rozetrzeć.

Gąbka do podkładu

Stosowanie gąbeczek zyskuje coraz więcej zwolenniczek. Makijaż wykonany przy pomocy gąbki jest naturalny i delikatny. Zazwyczaj unikamy też nieestetycznych smug. Naukę nakładania podkładu gąbką warto zacząć od wybrania dobrego kosmetyku, takiego jak podkład Revlon. Nakładamy odrobinę podkładu na gąbkę i rozcieramy na twarzy delikatnymi ruchami. Należy tylko pamiętać o regularnym myciu gąbki w ciepłej wodzie.