włosy owinięte ręcznikiem

Wybór ręcznika do suszenia włosów – o czym pamiętać?

by ,

Zdrowe, piękne i mocne włosy stanowią wypadkową wielu rozmaitych czynników – do zachowania nienagannej kondycji włosów przyczynia się między innymi stosowanie sprawdzonej i bezpiecznej pielęgnacji. Oprócz tego stan włosów zależy także od doboru odpowiedniego sposobu suszenia i stylizacji.

Ręcznik do włosów – jak wybrać odpowiedni?

Ręcznik do suszenia włosów to niepozorne, aczkolwiek niezwykle istotne akcesorium, mające ogromny wpływ na zachowanie nienagannego stanu pasm. Ręcznik do włosów powinien być wykonany z delikatnych tkanin, które nie doprowadzą do naruszenia wrażliwej struktury włosów, dobrej jakości ręcznik nie powinien powodować również podrażnień skóry głowy.

Osoby, którym zależy na zachowaniu pięknego i zdrowego wyglądu włosów powinny zrezygnować między innymi ze stosowania popularnych ręczników frotte – regularne stosowanie ręczników frotte może prowadzić bowiem do znacznego pogorszenia stanu pasm, łamliwości oraz nadmiernego przesuszenia. Podczas suszenia włosów doskonale sprawdzą się między innymi specjalne ręczniki kosmetyczne wykonane z bawełny wysokiej jakości, wchłaniające wilgoć i zabezpieczające włosy przed uszkodzeniami.

Szybkoschnący ręcznik do suszenia włosów

W codziennej pielęgnacji włosów doskonale sprawdzą się także ręczniki wykonane z szybkoschnących, delikatnych tkanin. Na wybór szybkoschnącego ręcznika do suszenia włosów decydują się między innymi osoby aktywne fizycznie, którym zależy na sprawnym osuszeniu pasm. Delikatny materiał świetnie wchłania wilgoć oraz zabezpiecza włosy przed łamaniem i przesuszeniem.

Osoby, którym zależy na zachowaniu mocnych i zdrowych włosów mogą zdecydować się także na zakup ręcznika wykonanego z mikrofibry – cienkie ręczniki z mikrofibry pomogą nie tylko w szybkim osuszeniu włosów i skóry głowy, ale sprawdzą się także jako wygodny turban.

Bezpieczne suszenie włosów można przeprowadzić także przy użyciu zwykłego bawełnianego ręcznika – warto pamiętać o tym, że delikatna bawełna, w odróżnieniu od popularnych ręczników frotte, nie doprowadzi do przesuszenia włosów, ochroni również przed nadmierną łamliwością i rozdwajaniem końcówek.