hybrydowe paznokcie

Piękne i zadbane paznokcie dzięki hybrydom!

by ,

Dłonie to nasza wizytówka. Dlatego warto o nie zadbać w taki sposób, aby były ozdobą. Dziś coraz bardziej popularny staje się manicure hybrydowy, który pozwala cieszyć się pięknymi kolorami przez długi czas.

Hybrydowe paznokcie krok po kroku

Biorąc pod uwagę, że dłonie to ważny element naszego wyglądu, warto o nie odpowiednio zadbać. Zanim położymy lakier hybrydowy należy wykonać kilka istotnych kroków. Na początku trzeba odsunąć skórki, które narosły wokół płytki. Żaden lakier nie utrzyma się długo, jeśli tego nie zrobimy, gdyż zalanie nim skórek spowoduje dostanie się powietrza pod powierzchnię lakieru i jego szybsze odpryśnięcie. Kolejnym krokiem jest delikatne zmatowienie płytki, nadanie kształtu paznokciom i użycie odtłuszczacza. Dopiero na tak przygotowane paznokcie zaczynamy przygodę z lakierem hybrydowym. Będziemy potrzebować lampy UV, która stanowi najważniejszy element w czynności utwardzania warstw hybrydowych. Najpierw nanosimy bazę utwardzającą, która zwiększy trwałość manicure. Teraz pora na wybór odcienia, który zamierzamy nanieść na paznokcie. Na rynku dostępne są niemal wszystkie kolory lakierów hybrydowych, w których możemy przebierać do woli. Na koniec zostaje nam zabezpieczenie paznokci i nałożenie topu nabłyszczającego lub matowego, w zależności, jaki efekt końcowy chcemy uzyskać.

hybrydowe paznokcie

Zalety i wady hybrydowych paznokci

Do niedawna każda z nas musiała borykać się z malowaniem paznokci co kilka dni. Dzisiejsze hybrydowe paznokcie zyskują coraz większe grono zwolenniczek. Nie bez powodu tak się dzieje! Lakier hybrydowy utrzymuje się na paznokciach około dwóch tygodni, jest trwały i nie powoduje odprysków. Zyskujemy nie tylko czas, ale i nerwy, kiedy możemy cieszyć się pięknymi paznokciami przez dłuższy okres. Do nielicznych wad takiego sposobu zdobienia paznokci może należeć skomplikowany proces ściągania lakieru. Jest czasochłonny i wymaga umiejętności, dzięki którym nie zniszczymy płytki paznokcia, podczas jego wykonywania.

Reasumując, nowoczesny manicure stawia na trwałość i wytrzymałość hybrydowych paznokci. Dzięki temu możemy cieszyć się pięknymi i zadbanymi paznokciami przez długi czas.