olejek khadi

Olejki na przyrost włosów – czy to działa?

by ,

Wiele osób boryka się z problemem wolno rosnących włosów. Jednym ze sposobów radzenia sobie z tym problemem jest masaż głowy. Często jednak jest to niewystarczające. W takim przypadku dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie kosmetyków stymulujących porost włosów. Jakie produkty warto wybrać, aby włosy rosły szybciej?

Co przyspiesza porost włosów?

To czy włosy rosną w odpowiednim tempie, w dużym stopniu uzależnione jest od stanu cebulek. Dlatego niezmiernie ważna jest tu codzienna dieta. Powinna być ona bogata w witaminy i minerały, które dostarczą cebulką włosów odpowiednich wartości odżywczych. Jeśli zatem chce się przyspieszyć porost włosów, warto przeanalizować swoją dietę. Spożywać powinno się posiłki zawierające zdrowe tłuszcze, białka i witaminy pochodzące z warzyw. Jeśli sama dieta nie zdaje egzamin, to warto skorzystać z pomocy produktów kosmetycznych.

 

Jakie preparaty przyspieszają porost włosów?

Na rynku dostępne są różne produkty kosmetyczne, których celem jest stymulacja porostu włosów. Dużą popularnością cieszą się zwłaszcza olejki. Wymienić można tu choćby olejek Khadi. Tego typu produkty wzmacniają cebulki, przyspieszają porost włosów oraz poprawiają stan skóry głowy. Stosowanie olejków jest bardzo proste. Wystarczy wcierać go w głowę. Ważna jest tu jednak systematyczność. Olejek wcierać powinno się codziennie.

 

Dobry olejek na porost włosów, czyli jaki?

Dostępne na rynku produkty różnią się pod wieloma względami, w tym m.in. składem. Wśród szerokiej gamy olejków warto sięgnąć po taki, który skomponowany jest na bazie oleju sezamowego, rycynowego i kokosowego. Taki właśnie jest choćby Khadi olejek. Dobry olejek to również taki, który daje się łatwo rozprowadzić po głowie. Wspomniany olejek do włosów Khadi nie tylko znakomicie wzmacnia i stymuluje cebulki, przez co włosy rosną szybciej, ale sprawia również, że stają się one grubsze. Na koniec wspomnieć trzeba jeszcze o składach olejków. Pamiętać trzeba, że najlepsze produkty to takie, które składają się z naturalnych składników.